Združenie Spiš v spolupráci s Nestville Parkom usporiadalo posledný augustový víkend farmárske podujatie pod názvom Farmár – tradície a zvyky. Podujatie bolo obohatené o výstavu viac než tisíctristo králikov na celoslovenskej úrovni. Výstavy sa zúčastnilo až 168 chovateľov zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska a Litvy.

Návštevníci mali možnosť zúčastniť sa prezentácie oviec a kôz, hovädzieho dobytka, frízskych koní, či výstavy poľnohospodárskej techniky. Sokoliari predviedli ukážky letu pernatých dravcov zamerané tak pre deti, ako aj dospelých. Odborníci poskytli všetkým záujemcom odborné rady a podelili sa so svojimi skúsenosťami.

V priestoroch Nestville Parku opäť prebiehali Tradičné trhy zamerané predovšetkým na prezentáciu a propagáciu pravých slovenských výrobkov od regionálnych producentov, ktoré mohli návštevníci nielen ochutnať, ale aj zakúpiť.

O dokonalý zážitok sa postaralo Nestville Rodeo Show, počas ktorého si jazdci na koňoch a na býkoch zmerali svoje sily v atraktívnych disciplínach.

Podujatie slávnostne otvoril súbor Kečera dožinkovým vencom. Počas prvého dňa na festivalovom pódiu zabávali návštevníkov ženský súbor Klubovčanka z Čane a ľudová hudba Zamiškovci. Druhý deň na pódiu vystúpil folklórny súbor Staroľubovňan a v závere podujatia návštevníkov roztancovala kapela Avanti.

Ďakujeme všetkým návštevníkom, ktorí si prišli vychutnať pravú farmársku atmosféru a podporiť prácu našich poľnohospodárov a spracovateľov na podujatie Farmár – tradície a zvyky 2021.