Prvú septembrovú sobotu, ktorá pripadla na 1. septembra, usporiadalo Združenie Spiš v spolupráci so Zväzom chovateľov oviec a kôz a expozíciou Nestville Park prvý ročník farmárskeho podujatia pod názvom Farmár Fest 2018. Cieľom organizátorov bolo predstaviť verejnosti výsledky práce našich poľnohospodárov, chovateľov, farmárov, spracovateľov i drobných remeselníkov a poďakovať sa za ich záslužnú prácu, ktorú vykonávajú denno-denne bez ohľadu na počasie, piatok či sviatok, deň či noc.

Podujatie bolo obohatené o divácky atraktívne predvádzanie až šiestich národných plemien oviec a kôz, prezentáciu hovädzieho dobytka, drobnochovu a králikov, či výstavu poľnohospodárskej techniky. Návštevníci mali možnosť aj spoznať výnimočného barana, ktorý si zahrá v pokračovaní novej legendárnej rozprávky Perinbaba. Naslovovzatí odborníci poskytli všetkým záujemcom odborné rady a podelili sa so svojimi skúsenosťami.

Počas celého podujatia návštevníci hlasovali za najkrajšie zviera Farmár Festu v kategóriách ako hovädzí dobytok, drobnochov a ovce a kozy. Kategóriu hovädzí dobytok ovládli družstevníci z Plavnice, v kozách a ovciach dostali najviac hlasov „anglo-nubijky“ – plemeno kôz s typickou oblúkonosou hlavou a dlhými zvislými ušnicami. V kategórii drobnochov bolo poradie Ľudmila Mojcherová (Plavnica), Martin Rašš (Jakubany) a Karol Šebest (Sp. Stará Ves).

V priestoroch Nestville Parku opäť prebiehal Tradičný trh zameraný predovšetkým na prezentáciu a propagáciu pravých slovenských výrobkov od regionálnych producentov, ktoré bolo možné nie len ochutnať, ale i zakúpiť. Okrem širokej ponuky regionálnych potravinárskych produktov a remeselných výrobkov však návštevníci mohli vzhliadnuť aj ukážky výroby bryndze, žinčice, hrudkového syra a syrových korbáčikov, prútených košíkov, strihania oviec, či drevorezby.

O dokonalý zážitok sa postarala Nestville Rodeo Show, počas ktorej si dvadsiati jazdci na koňoch zmerali svoje sily v atraktívnych disciplínach. Diváci boli svedkami aj exkluzívneho akrobatického vystúpenia jazdcov na cválajúcich koňoch z klubu Lieskovany.